Trądzik różowaty

Trądzik różowaty to choroba skóry, która głównie dotyka osoby od 30-50 roku życia, ale jej pierwsze objawy mogą się pojawić również wcześniej. Obszarem chorobowo zmienionym jest twarz – przede wszystkim okolice nosa, policzki, broda i czoło. Rozwój trądziku różowatego następuje etapowo. Najpierw pojawia się rumień, powodujący często ściągnięcie skóry oraz uczucie gorąca. Następnie pękają naczynka, tworząc na twarzy tak zwane pajączki. W kolejnym etapie dochodzą grudki i krostki. W rezultacie trądzik różowaty powoduje, że skóra jest guzowata, pogrubiona, nierówna i chropowata w dotyku. Może również prowadzić do powstawania na twarzy większych guzków.

Przyczyny powstawania trądziku różowatego

Głównymi przyczynami trądziku różowatego są uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne, problemy żołądkowe czy z nadciśnieniem tętniczym. Choroba dotyka też osoby ze skłonnościami do alergii oraz borykające się z nadmiernym łojotokiem.

Objawy trądziku różowatego

Do objawów zaliczamy:
  • rumień
  • pękające naczynka na twarzy i pajączki
  • grudki
  • krostki
  • guzki

Jak leczymy trądzik różowaty?

Leczenie trądziku różowatego zawsze ustalamy indywidualnie, ponieważ wiele zależy od stadium jego zaawansowania. Wykorzystujemy miejscowe preparaty farmakologiczne – antybiotyki w kremie lub żelu, maści pielęgnujące oraz retinoidy.

Cennik

Ceny leczenia ustalane są indywidualnie po zapoznaniu się ze stadium choroby.