Peelingi

Peelingi medyczne i dermatologiczne wykonywane w profesjonalnym gabinecie polegają na usunięciu zmian czy problemów w obrębie naskórka i skóry właściwej, a także wygładzeniu i ogólnej poprawie stanu skóry za pomocą odpowiednio dobranych preparatów. Wykonywane przez nas zabiegi peelingujące dzielą się na powierzchniowe, średnio głębokie i głębokie – każdy z nich odpowiada innym potrzebom i inaczej działa na skórę.

Yellow Peel

Jest to peeling chemiczny złożony z kilku etapów, podczas których wykorzystuje się preparat oparty na pięciu substancjach: kwasie retinolowym, kwasie salicylowym, kwasie fitowym, kwasie kojowym i witaminie C. Podczas zabiegu mieszanka nakładana jest na twarz w pięciu warstwach co 20 minut. Peeling ten stosuje się z powodzeniem w pielęgnacji skóry potrądzikowej, z przebarwieniami czy drobnymi zmarszczkami. Efektem jest jędrniejsza, młodsza i wyraźnie zdrowsza skóra. Tuż po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona i piekąca, ale nie ma żadnych przeciwwskazań, by od razu wrócić do normalnej aktywności.

Easy Peel (TCA)

To dwuetapowy peeling na bazie kwasu trójchlorooctowego o stężeniu 15% oraz kwasu askorbinowego i kwasu cytrynowego. W pierwszej fazie zabiegu na skórę nakładany jest roztwór tych kwasów, natomiast w drugiej stosowana jest specjalna maska, która ma za zadanie wspomóc działanie kwasów i odbudować naskórek. Podczas wykonywania peelingu mogą pojawić się szczypanie czy pieczenie, a po około 2-3 dniach dochodzi do złuszczenia naskórka. Easy Peel świetnie działa na drobne zmarszczki, wygładza skórę i dodaje jej zdrowego kolorytu.

Glyko Peel

To peeling powierzchniowy oparty na kwasie glikolowym, kwasie kojowym, wyciągu z mącznicy lekarskiej oraz witaminach A, C i E. Stosuje się go przede wszystkim do pielęgnacji skóry z przebarwieniami czy zmianami po trądziku. Dla najlepszych efektów warto wykonać serię 4-6 zabiegów. Są one całkowicie bezbolesne i mogą być stosowane przez cały rok, również w okresach największego nasłonecznienia czy mrozu.

Peeling migdałowy

W tym peelingu wykorzystuje się wyciąg z gorzkich migdałów, który ma działanie antybakteryjne i odbarwiające, dlatego świetnie sprawdza się w łagodzeniu trądziku oraz różnego rodzaju przebarwień skóry. Dodatkowo wygładza skórę i spłyca drobne zmarszczki, a także poprawia stan skóry łojotokowej. Zabieg jest bardzo delikatny i może być stosowany również w przypadku skóry wrażliwej, co 21-30 dni i przez cały rok.

Vi Peel

To wyjątkowy peeling nowej generacji, który w znacznym stopniu poprawia stan skóry – jej odcień, fakturę i jasność. Dodatkowo zmniejsza zmarszczki, przebarwienia, piegi, plamy słoneczne, a także stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, które naturalnie ujędrniają skórę. W zabiegu wykorzystuje się preparat oparty na kwasie trójchlorooctowym, fenolu, kwasie salicylowym, kwasie tretinoinowym oraz witaminie C. Jest on całkowicie bezpieczny, jedyną niedogodnością może być lekkie uczucie pieczenia podczas wykonywania peelingu. Pierwsze efekty widoczne są już po 7 dniach.

Jakie są wskazania
do wykonania peelingu?

Peelingi stosujemy do:
 • pielęgnacji profilaktycznej
 • łagodzenia zmian barwnikowych
 • usuwania drobnych zmarszczek
 • usuwania blizn potrądzikowych
 • pielęgnacji skóry trądzikowej
 • pielęgnacji skóry łojotokowej i z rozszerzonymi porami
 • regeneracji skóry wiotkiej, matowej, pozbawionej blasku

Jakie są przeciwwskazania?

Zabiegowi nie powinny poddawać się osoby:
 • w ciąży lub karmiące piersią
 • cierpiące na infekcję lub zapalenie skóry
 • z chorobami autoimmunologicznymi
 • z aktywną opryszczką
 • z rankami na skórze
 • przechodzące terapię retinoidami

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed peelingiem warto oczyścić skórę z makijażu i innych zanieczyszczeń.

Ile trwa zabieg?

Peelingi trwają od 15 minut do godziny.

Cennik

Peeling migdałowy 100 zł
Vi Peel 900 zł
Yellow Peel 500 zł
Easy Peel (TCA) 150 zł