Toksyna botulinowa

Zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej typu A jest wyjątkowo skuteczną metodą niechirurgicznego radzenia sobie ze zmarszczkami mimicznymi. Botoks wstrzykiwany jest w miejsca wymagające poprawy za pomocą cienkiej igły – jest to zabieg praktycznie bezbolesny i bezpieczny, a do codziennych aktywności można wrócić zaraz po nim.

Jakie są wskazania
do użycia botoksu?

Zabieg botoksu stosujemy w przypadku:
  • kurzych łapek
  • bruzdy między brwiami (tzw. lwia zmarszczka)
  • zmarszczek na czole
  • opadających powiek
  • nadpotliwości

Jakie są przeciwwskazania do wstrzyknięcia botoksu?

Zabiegowi nie powinny poddawać się osoby:
  • w ciąży lub karmiące piersią
  • z miejscowymi infekcjami skóry
  • nadwrażliwe na składniki preparatu

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg wstrzyknięcia botoksu nie wymaga wcześniejszego przygotowania, jednak w dniu wykonania zabiegu nie powinno się spożywać alkoholu ani opalać.

Jak przebiega zabieg wstrzyknięcia botoksu?

Wstrzyknięcie toksyny botulinowej jest zabiegiem niechirurgicznym i mało inwazyjnym, jego przebieg jest bardzo prosty i szybki. Polega on na wstrzyknięciu w wybrane miejsce preparatu, który zablokuje odpowiednie mięśnie, dzięki czemu skóra rozluźni się, a zmarszczki wygładzą. Efekty widoczne są po kilku dniach i utrzymują się od 3 do 6 miesięcy. Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny, ale w niektórych przypadkach mogą pojawić się po nim przykre dolegliwości, na przykład zasinienie, ból głowy, nudności.

Zastosowanie toksyny botulinowej w leczeniu nadpotliwości

Botoks jest również skutecznym preparatem w walce z nadpotliwością różnych części ciała, na przykład dłoni, stóp, czoła czy dołu pachowego. Wstrzykuje się go w miejsca występowania problemu. Przed samym zabiegiem wykonywany jest specjalny test Minora, który ma potwierdzić wzmożoną potliwość danego obszaru.

Ile trwa zabieg?

Zabieg wstrzyknięcia botoksu trwa najwyżej kilkanaście minut.

Sprzęt wykorzystywany przy zabiegu

W zabiegu wykorzystujemy toksynę botulinową typu A oraz strzykawkę z cienką igłą.

Cennik

Czoło 500 zł
Kurze łapki 500 zł
Leczenie nadpotliwości 1500 zł