Trądzik pospolity

Trądzik pospolity to jedna z najczęstszych chorób skóry pojawiająca się zazwyczaj w okresie dojrzewania. Objawy choroby to przetłuszczona skóra, zaskórniki, krosty z wydzieliną ropną i grudki, występujące głównie na twarzy, plecach i klatce piersiowej. Trądzik młodzieńczy zazwyczaj ustępuje po okresie pokwitania, jednak nieleczony może pozostawiać nieestetyczne blizny i bruzdy.

Przyczyny powstawania trądziku pospolitego

W okresie dojrzewania dochodzi do nadmiernej czynności gruczołów łojowych, które zaczynają produkować zbyt duże ilości łoju. Ten z kolei wraz ze złuszczającym się naskórkiem tworzy czopy, które zatykają pory. Prowadzi to do namnażania się różnego rodzaju bakterii, które wywołują stan zapalny, objawiający się chorobowymi wykwitami na skórze. Nadmierne wytwarzanie łoju może być spowodowane nie tylko przemianami hormonalnymi, ale również uwarunkowaniami genetycznymi, przerostem gruczołów łojowych, lekami czy kosmetykami.

Objawy trądziku pospolitego

Do objawów zaliczamy:
  • zaskórniki
  • przetłuszczoną skórę i łojotok
  • zaskórniki
  • grudki
  • krosty z wydzieliną ropną

Jak leczymy trądzik pospolity?

Zajmujemy się miejscowym leczeniem trądziku oraz przyczyn jego powstawania. Stosujemy zabiegi oczyszczające, złuszczające martwy naskórek oraz pielęgnujące. Dodatkowo proponujemy leczenie farmakologiczne z wykorzystaniem miejscowych preparatów antybakteryjnych i przeciwzapalnych lub antybiotyków.

Kompleksowe leczenie trądziku młodzieńczego

W naszym gabinecie leczymy trądzik młodzieńczy kompleksowo, z zastosowaniem kuracji tetracykliną. Jest to najskuteczniejsza metoda walki z trądzikiem – zwalcza nie tylko istniejące już zmiany skórne, ale także zapobiega powstawaniu nowych. Kurację zawsze dostosowujemy indywidualnie do Pacjenta.

Cennik

Ceny zabiegu ustalane są indywidualnie po rozpoznaniu problemu.